Katedra dějin umění zve nejširší veřejnost na své přednášky v rámci Týdne humanitních věd

Středa 13. listopad 2019, 17:26

Nebyli jste nikdy v kostele sv. Mořice v Olomouci? Nebo tam chodíváte, ale rádi byste se o jeho historii a výzdobě dozvěděli více? Katedra dějin umění pro Vás připravila v rámci Týdne humanitních věd komentovanou prohlídku kostela, která se koná v úterý 19. listopadu od 16.45, kde na Vás bude čekat doc. Martin Pavlíček a dr. Petr Čehovský.

V pondělí 18. listopadu Vám pak představíme přímo v kapli Božího Těla v Univerzitním centru UP (bývalý jezuitský konvikt) projekt ARTECA. Budete se moci seznámit s neinvazivními průzkumy uměleckých děl a architektury a podívat se na skenování Lidarem a multispektrální snímkování. Program bude probíhat od 10.00 do 14.00. Budou se Vám věnovat kolegové: dr. Jana Michalčáková, doc. Karel Lemr ml., Bc. Jindřich Švihel a Mgr. Vojtěch Trávníček.

Všechny akce jsou zdarma. Jsou otevřené studentům i nejširší veřejnosti!

Celý program Týdne humanitních věd na FF UP naleznete na: www.tydenhumanitnichved.cz