Proběhl 2. ročník Uměleckohistorické olympiády KDU FF UP pro studenty středních škol

Středa 17. listopad 2021, 14:11

Dne 22. října 2021 proběhlo na naší katedře 2. kolo Uměleckohistorické olympiády KDU FF UP pro studenty středních škol. Gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem účastníkům. Budeme se těšit na další kolo na podzim 2022!

Termín konání: pátek 22. října 2021

Vítězové:

1. místo: Valentina Homolová (Gymnázium Jaroslava Seiferta, Praha)

2. místo: Kateřina Váňová (Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži)

3. místo: Ondřej Oharek (Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži)

4. místo: Jonáš Vokal (Gymnázium Olomouc-Hejčín)

5. místo: Marie Bieleszová (Gymnázium Olomouc-Hejčín)

Místo konání: Auditorium maximum, Umělecké centrum UP, Univerzitní 3, 779 00 Olomouc

Katedra dějin umění organizuje pro studenty středních škol uměleckohistorickou olympiádu. Vědomostní soutěž je určena studentům středních škol, gymnázií a základních uměleckých škol, kteří se zajímají o výtvarné umění a kulturní dějiny od antiky až po dnešní dobu a chtějí si porovnat znalosti se svými vrstevníky. Olympiáda má podobu zábavného písemného testu, jenž prověří nejen znalosti z dějin umění, ale i důvtip účastníků.