Tradiční doktorský program umožňuje studovat na FF UP nebo v Praze na Ústavu dějin umění AV ČR

Neděle 19. leden 2020, 9:36

Doktorský studijní program Teorie a dějiny výtvarných umění (4 roky)

Garant studijního programu: doc. PhDr. Jana Zapletalová, Ph.D. (j.zapletalova@upol.cz)

Studijní program uskutečňují společně: Katedra dějin umění FF UP a Ústav dějin umění AV ČR, v. v. i.

Cílem studijního programu je připravit odborníka schopného samostatné vědecko-výzkumné práce v oboru teorie a dějiny výtvarných umění. Doktorand se seznamuje s pokročilými teoretickými disciplínami oboru, klíčovými metodologickými postupy, prohlubuje si znalost cizích jazyků a schopnost realizovat výzkum a prezentovat výsledky své práce v mezinárodním prostředí prostřednictvím konferenčních výstupů a publikací. Důraz je kladen na získání základních pedagogických kompetencí (výuka, ověřování znalostí, vedení a oponentura kvalifikačních prací v bakalářském stupni). Nejdůležitější částí doktorského studia je příprava disertační práce, v níž student aplikuje výše zmíněné znalosti a kompetence. Tyto kompetence umožňují absolventovi uplatnění zejména v pedagogické a vědeckobadatelské činnosti na vysokých školách a ve vědeckovýzkumných institucích. Tento doktorský studijní program uskutečňujeme společně s Ústavem dějin umění AV ČR, v. v. i.

Doktorský studijní program lze studovat ve variantách:

• prezenční (doktorand pobírá měsíčně stipendium, několik dní v týdnu plní studijní a pracovní povinnosti na KDU FF UP v Olomouci nebo na ÚDU AV ČR v Praze, a to podle zvolené afiliace)
  • kombinovaná (doktorand nepobírá stipendium, doporučujeme pro souběh se zaměstnáním)

Přihlášku je nutno podat do: 30. dubna 2020 (více informací na webu FF UP, viz níže)

Přijímací pohovor se bude konat v úterý 16. června 2020.