Katedra nově otevírá druhý doktorský studijní program s unikátní specializací

Neděle 19. leden 2020, 10:16

Doktorský studijní program Dějiny umění, památková péče a technologie pro materiálové průzkumy (4 roky)

Garant studijního programu: doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D. (martin.pavlicek@upol.cz)

Studijní program uskutečňují společně: Katedra dějin umění FF UP a Přírodovědecká fakulta UP

Cílem tohoto multidisciplinárního studijního programu je připravit odborníka schopného zvládat nové teoretické i praktické požadavky a výzvy v oblasti uměleckohistorického výzkumu a multidisciplinárních studií na pomezí oborů uměnovědných, přírodovědných, památkové péče, restaurování a konzervování. Program má připravit novou generaci excelentních historiků umění, jejichž tradiční humanitní vzdělání bude rozšířeno o možnosti výzkumné spolupráce s odborníky z přírodních věd a znalosti z oblasti nových technologií přírodovědného výzkumu fyzikálního (optického, mechanického) a chemického (materiálová analýza). Absolvent programu tak dokáže propojovat teoretické poznatky s praktickými dovednostmi v oblasti péče o hmotné kulturní dědictví se schopností aplikace přírodovědných nástrojů materiálového průzkumu uměleckých a historických artefaktů. Doktorand se dále seznamí s pokročilými teoretickými disciplínami oboru, klíčovými metodologickými postupy, prohloubí si znalost cizích jazyků a schopnost realizovat výzkum a prezentovat výsledky své práce v mezinárodním prostředí prostřednictvím konferenčních výstupů a publikací. Nejdůležitější částí doktorského studia je příprava disertační práce, v níž student aplikuje výše zmíněné poznání a kompetence. Tento doktorský studijní program uskutečňuje Katedra dějin umění společně s Přírodovědeckou fakultou UP v Olomouci a dalšími domácími i zahraničními institucemi.

Doktorský studijní program lze studovat ve variantách:

prezenční (doktorand pobírá měsíčně stipendium, několik dní v týdnu plní studijní a pracovní povinnosti na KDU FF UP v Olomouci)

kombinovaná (doktorand nepobírá stipendium, doporučujeme pro souběh se zaměstnáním)

Přihlášku je nutno podat do: 30. dubna 2020 (více informací na webu FF UP)

Přijímací pohovor se bude konat ve středu 17. června 2020.

Studijní plán v příloze zde

Projekt DSP Artech, Technologie pro umění, R.Č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_018/0002314 byl podpořen z Evropských strukturálních a investičních fondů.